Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Суд приїде з Петербурга в Москву на засідання у справі Павленський

Грудень 3, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Виїзне засідання мирового суду Петербурга у справі про підпал покришок у Спаса на Крові щодо акціоніста Петра Павленський пройде в Москві через місяць, повідомив «Інтерфаксу» адвокат Дмитро Дінзе.

«Світовий суд Петербурга проведе виїзне засідання у справі Павленський в Опівдні 22 березня», – сказав адвокат.

Напередодні дружина художника Оксана Шалигіна повідомила в соцмережі, що його перевели до Бутирської в’язниці з центру психіатрії ім. Сербського, куди раніше помістили для перевірки на осудність.

Павленський був затриманий в ніч на 9 листопада 2015 року відразу після чергової акції: він облив бензином і підпалив двері будівлі ФСБ на Луб’янці.Його адвокат заявив, що це стало реакцією на «злободенні проблеми російського суспільства». Сам Павленський пояснив, що його акцію треба розглядати «як жест в обличчя тероризму».

Акціоністів пред’явлено звинувачення у вандалізмі за мотивами ідеологічної ненависті (ч.2 ст.214 КК РФ). Як повідомила адвокат, слідство вирішило, що художник, підпалюючи двері будівлі ФСБ РФ, переслідував «свої політичні і соціальні цілі».

Таганський суд Москви 10 листопада санкціонував взяття Павленський під варту. З тих пір термін його перебування під арештом неодноразово продовжували.

Павленський відомий своїми перформансами, багато хто з них пов’язані з самокатуванням.

Так, після винесення вироку учасницям Pussy Riot він в знак протесту зашив собі рот, а через кілька місяців з’явився у Законодавчих зборів Петербурга повністю оголеним і обмотаним колючим дротом. У листопаді 2013 року Павленський, роздягнувшись догола, прибив свою мошонку цвяхом до бруківці Червоної площі. У жовтні 2014 року в ході акції «Відділення» в столиці відрізав собі ножем мочку вуха, після чого був госпіталізований. В кінці лютого 2014 року Павленський був затриманий біля Спаса на Крові за підпал автомобільних покришок на підтримку українського майдану.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *