Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Португалія пом’якшить заходи жорсткої економії

Грудень 6, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Москва. 24 лютого. INTERFAX.RU – Парламент Португалії схвалив в першому читанні проект бюджету на 2016 рік, який передбачає послаблення прийнятих раніше заходів економії. Документ підтримали депутати Соціалістичної партії, а також інших партій лівого спрямування, передає Deutsche Welle.

Очікується, що бюджет буде остаточно затверджений 16 березня.

Проект бюджету передбачає, зокрема, скасування скорочення зарплат, зниження прибуткового податку, а також підвищення податків на бензин і тютюн.Дефіцит бюджету, згідно з документом, знизиться в порівнянні з попереднім роком з 4,2-4,3% до 2,2% ВВП. Раніше передбачалося, що дефіцит бюджету в 2016 році складе 2,6% ВВП при гранично допустимих для держав ЄС 3% ВВП.

При цьому держборг Португалії, як очікується, досягне 130% ВВП.

Прем’єр-міністр Португалії, генеральний секретар Соціалістичної партії Антоніу Кошта заявив, що новий бюджет, незважаючи на відмову від політики жорсткої економіки, чи не суперечить міжнародним зобов’язанням країни і демонструє, що в Португалії «можлива краще життя».

Лідер Соціал-демократичної партії, екс-глава уряду Педру Пасуш Коелью, в свою чергу, піддав проект критиці, заявивши, що він може спровокувати кризу в країні.

У 2011 році Португалія була змушена вдатися до фінансової допомоги країн єврозони, ЄЦБ і МВФ, щоб запобігти дефолту. Натомість Лісабон повинен був провести ряд реформ і заходів економії. Зокрема, були урізані оклади держслужбовців, соціальна допомога, підвищені ПДВ та інші податки. Кількість робочих місць в держсекторі скоротилася більш ніж на 10%.

У травні 2014 року Португалія вийшла з програми підтримки. Прем’єр Кошта, який вступив на посаду в кінці листопада 2015 року, пообіцяв відмовитися від політики жорсткої економіки, що проводилася його попередником.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *