Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Скасування Шенгену призведе до втрати Німеччиною мінімум 77 млрд євро

Грудень 8, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Відмова від Шенгенської зони і тривалий повернення до прикордонного контролю всередині Європейського союзу призведуть до сильного підриву економічного зростання у всій Європі, свідчать результати дослідження консалтингової фірми Prognos AG, проведеного на замовлення фонду Бертельсмана.

Тільки в Німеччині втрати можуть скласти від 77 млрд євро до 235 млрд євро.

«Якщо всередині Європи знову опустяться шлагбауми, то і без того слабке економічне зростання в регіоні опиниться під ще більш потужним тиском. В кінцевому рахунку, розплачуватися будуть все », – вважає голова правління фонду Арт де Геус.

Він попередив, що повернення до прикордонного контролю всередині ЄС приведе до різкого збільшення витрат і цін, що негативно відіб’ється на зростанні європейської економіки. Навіть при оптимістичному сценарії, при якому вартість товарів, що імпортуються з інших європейських країн-членів Шенгенської зони, підвищаться всього на 1%, сумарні втрати ВВП в усьому Євросоюзі складуть протягом найближчого десятиліття 470 млрд євро.

При песимістичному сценарії, який передбачає зростання імпортних цін на 3%, втрати ВВП в Німеччині складуть 235 млрд євро, у Франції – 244 млрд євро, а в усьому Євросоюзі – 1,4 трлн євро, повідомляє Deutsche Welle.

У своїх розрахунках автори дослідження спираються на втрати в часі, викликані простоями на прикордонних КПП. Більш тривалий термін очікування означає для підприємств вищі витрати на персонал. Крім того, доведеться нарощувати запаси товарів на складах, оскільки доставку за принципом «точно в строк» ​​гарантувати вже не вдасться, пояснюють експерти.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *