Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Чорні діри LIGO назвали продуктом однієї зірки

Грудень 9, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Професор з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики припустив, що дві чорні діри, сигнал від злиття яких зареєстрував LIGO, були народжені однією зіркою. Це пояснює гамма-сплеск, виявлений телескопом Fermi через 0,4 секунди після реєстрації гравітаційних хвиль, повідомляє сайт N + 1.

Сплеск електромагнітного випромінювання при злитті чорних дір повинен пояснюватися наявністю в околиці дірок речовини. Раніше дослідники припустили, що джерелом гамма-сплеску може бути аккреційний диск, існування якого допускається для бінарних систем надмасивних чорних дір. Однак сигнал, отриманий LIGO, свідчить про те, що чорні діри мають набагато менший розмір.

Астрофізик Абрахам Лоеб (Abraham Loeb) висунув гіпотезу про те, що дві чорні діри могли сформуватися в результаті загибелі однієї масивної зірки.

Зазвичай при стисканні зірок в кінці їх «життя» утворюється одна чорна діра. Однак автор роботи вважає, що якщо зірка обертається швидко, то її ядро ​​може прийняти гантелевідной форму і розділитися на дві частини, кожна з яких сформує власну чорну діру.

Масивна зірка, яка відповідала б моделі Лоеба, могла утворитися в результаті злиття двох зірок. Згідно з припущенням вченого, зірки зближалися, обертаючись все з більшою швидкістю навколо один одного, і в підсумку народилася зірка з великою швидкістю обертання.

На підставі даних про час реєстрації гравітаційних хвиль і спалахів гамма-випромінювання, вчений дійшов наступним сценарієм народження чорних дір, злиття яких зафіксували в LIGO.

Бінарна система чорних дір могла з’явитися (за умови гідродинамічного рівноваги до колапсу) в результаті стиснення швидко обертового гелієвого ядра масою понад 65 мас Сонця, яке оточувало залізне ядро ​​масою більш як 5 мас Сонця. Для того щоб розділитися на дві частини, питома кутовий момент залізного ядра, згідно з його розрахунками, повинен був перевищувати 1017 см2 s-1. Тоді воно могло б витягнутися і розпастися на дві освіти, кожне з яких і перетворилося б в чорну діру.

Далі, за припущенням гарвардського астрофізика, чорні діри збільшували свою масу шляхом акреції навколишнього вуглецю і кисню протягом декількох хвилин після свого народження. Потім, після того, як вони досягли маси близько 30 мас Сонця, подальша аккреция речовини ядра привела до появи джетів і, відповідно, сплеску гамма-випромінювання.

Лоеб вважає, що якщо в майбутньому вдасться зареєструвати більше гамма-спалахів, то дослідники зможуть виміряти їх червоне зміщення і визначити точне місце розташування джерела гравітаційних хвиль. На даний момент передбачається, що злиття чорних дір сталося в сузір’ї Кита або Риб. Імовірність того, що сигнал є артефактом приладу складає 0,22 відсотка.

Про виявлення гравітаційних хвиль, передбачених Загальною Теорією відносності, 11 лютого повідомили колаборації LIGO і Virgo. Дослідники прийшли до висновку, що джерелом гравітаційних хвиль є злиття двох чорних дір з масами близько 29 і 36 мас Сонця.

На наступний день космічна обсерваторія Фермі повідомила про короткочасне сплеску гамма-випромінювання, що прийшов на Землю через 0,4 секунди з моменту реєстрації гравітаційних хвиль обсерваторією LIGO. Сигнал мав досить жорстким спектром і його розташування відповідало прогнозам LIGO / Virgo.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *