Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

В Естонії відзначається День незалежності

Грудень 12, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

В Естонії в середу відзначається 98-та річниця проголошення незалежності.

За традицією свято почнеться в Талліні: зі сходом Сонця на башті Довгий Герман в Вишгороді буде урочисто піднято державний прапор країни. У церемонії візьмуть представники вищої державної влади і громадськості, діячі науки і культури, а також акредитовані в Естонії дипломати. З промовою виступить спікер парламенту Ейкі Нестор.

Потім відбудеться покладання вінків до пам’ятника полеглим у Визвольній війні 1918-1920 років.

Опівдні на столичному майдані Свободи пройде парад Сил оборони. У ньому візьме участь близько 1 тис. 100 військовослужбовців і 90 одиниць техніки.Будуть представлені також збройні сили союзників по НАТО, в тому числі США, Великобританії, Бельгії, Польщі, Латвії і Литви.

У програмі заходів також – урочисті богослужіння і вручення прем’єр-міністром Тааві Рийвас державних премій за досягнення в галузях науки, культури і спорту.

Святкування Дня незалежності завершиться концертом в театрі «Естонія», на якому президент Тоомас Хендрік Ільвес виступить з промовою. Глава держави і його дружина Іева Ільвес дадуть прийом в концертному залі театру.

Тим часом, естонські націоналісти мають намір провести в честь Дня незалежності смолоскипна хода. В акції, організованій молодіжним об’єднанням Консервативної народної партії (EKRE) «Синє пробудження», планується участь активістів молодіжних націоналістичних рухів Латвії, Литви, Польщі, Фінляндії та Швеції.

День незалежності є головним державним святом Естонії. Він відзначається на честь прийняття 24 лютого 1918 року в Талліні Декларації про незалежність країни. Цей день був проголошений Комітетом порятунку датою утворення Естонської республіки.

2 лютого 1920 року Естонська республіка і Радянська Росія підписали Тартуський мирний договір, за яким Естонія вперше в своїй історії стала де-юре незалежною державою.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *