Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Обама представив Конгресу план щодо закриття в’язниці в Гуантанамо

Грудень 19, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Президент США Барак Обама у вівторок звернувся до Конгресу з пропозицією закрити скандально відому в’язницю в Гуантанамо (Куба), повідомляє Business Insider.

«Коли стає ясно, що щось не працює так, як ми задумали, і не зміцнює нашу безпеку, потрібно щось змінювати», – йдеться в заяві Обами, який ще сім років тому пообіцяв закрити установу.

Передбачається, що з 91 перебуває у в’язниці ув’язненого 34 можуть бути переведені в треті країни, а решта – відправлені в США. План визначає 13 потенційних районів у США, куди можуть перевести засуджених.

Влада США заявляє, що переведення ув’язнених з Гуантанамо буде економити бюджету від $ 65 до $ 85 млн щорічно.

З моменту вступу на посаду президента Обама неодноразово обіцяв закрити в’язницю в Гуантанамо, проте стикався з опором з боку конгресменів. Як очікується, і в цей раз обидві палати, які контролюються республіканцями, не підтримають плани президента.

Як зазначає CNN з посиланням на американських чиновників, переведення ув’язнених в США просто заборонений чинними законами.

«Створення нових місць ув’язнення суперечить закону», – заявив міністр оборони США Ештон Картер.

Через в’язницю, яка відкрилася в 2002 році ще за Джорджа Буша-молодшого і де містилися підозрювані в тероризмі, в цілому пройшло близько 700 осіб.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *