Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Дипломат з США переконував європейців відмовитися від «Північного потоку-2»

Грудень 20, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Колишній постпред США при Євросоюзі Річард Морнінгстар виступив в Брюсселі з твердженнями, що проект газопроводу «Північний потік-2» підірве стратегію Енергетичного союзу ЄС і знищить його проекти по зрідженому газу.

«Якщо ви хочете зруйнувати стратегію по СПГ, побудуйте« Північний потік-2 », – наводить у середу близьке до інститутів ЄС інтернет-ЗМІ EurActiv слова Морнінгстара.

На минулому тижні Європейська комісія представила свій черговий пакет з формування Енергетичного союзу ЄС, в якому збільшення імпорту зрідженого газу займало важливе місце як засіб посилення енергетичної безпеки та зниження залежності від російського газу.

ЄС ще не висловив своєї думки про цей проект на офіційному законодавчому рівні, проте EurActiv посилається на свої джерела в Євросоюзі, які запевняли, що використовують всі наявні в їх розпорядженні засоби, щоб загальмувати «Північний потік-2».

У публікації уточнюється, що цей проект «дійсно суперечить стратегії ЄС, націленої на те, щоб кожна країна (союзу – ІФ) мала, мінімум, трьох різних постачальників газу».

EurActiv зазначає, що держави-члени ЄС в 2014 році десятий рік поспіль імпортували половину спожитої енергії. Третина їх газового імпорту поставлялася з Росії. Деякі нові члени ЄС зі Східної Європи майже повністю залежать від російського газу, зазначає європейське інтернет-ЗМІ.

«З моєї точки зору,« Північний потік-2 – це погана ідея», – заявив Р.Морнінгстар, є в даний час директором центру з енергетики Атлантичної ради.

Він відкинув твердження європейських прихильників «Північного потоку-2», зокрема, німецьких, про те, що проект буде чисто комерційним.

Морнінгстар вважає, що подібна компенсація Росії з більш зручним для неї газопроводом після входження Криму до складу РФ посилає контрпродуктивний політичний сигнал.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *