Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Москва і Київ знімуть обмеження на транзит вантажівок

Грудень 20, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Росія і Україна знімуть обмеження на транзитні вантажні автоперевезення з 25 лютого, повідомив «Інтерфаксу» заступник міністра транспорту РФ Микола Асаул.

Відповідну пропозицію Мінтрансу РФ, яке відомство направило на минулому тижні, прийнято українською стороною, підтвердив Асаул.

«Все обмеження зняті безстроково», – додав він.

У повідомленні російського міністерства йдеться, що сторони домовилися про відновлення вантажних автоперевезень, включаючи транзит, з 00:00 години 25 лютого «відповідно до чинної нормативно-правовою базою».

Раніше в середу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ прийняв пропозицію міністерства транспорту РФ з 25 лютого відновити транзитні перевезення. «Вони відкривають. І ми на умовах взаємності також вживаємо відповідних заходів. МВС і національна поліція забезпечують на перший період відновлення транспортних перевезень відповідно », – сказав він в ході засідання уряду.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський додав, що оскільки Росія і Польща минулого четверга домовилися про обмін квотами на вантажоперевезення, то в разі, якщо Україна не розблокує транзит, вона може втратити всі транзитні вантажопотоки.

Раніше в ряді регіонів України активісти блокували проїзд вантажних автомобілів з російськими номерами. У відповідь на це РФ 14 лютого призупинила рух вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні, а пізніше і їх транзит. Українська сторона, в свою чергу, також офіційно призупинила транзит російських вантажівок.

16 лютого була досягнута домовленість про безперешкодний повернення на Україну українських вантажівок, які в результаті припинення транзиту залишилися на території РФ або в країнах Азії на кордоні з Росією. Натомість українська сторона дозволила проїзд по українській території російським вантажним автомобілям, які чекають повернення додому з країн ЄС. РФ і Україна виконали повернення вантажівок 18 лютого.

12 лютого Україна отримала від РФ дозволу на транзитне перевезення вантажів і нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом на 2016 рік. У Мінінфраструктури України не уточнювали кількість отриманих дозволів, зазначивши, що сторони обмінялися дозволами на паритетних підставах. Точна квота буде визначена в ході переговорів, які пройдуть до кінця першого кварталу 2016 року.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *