Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Увечері в понеділок рубль зміцнився до долара на тлі зростаючої нафти

Грудень 21, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Долар США і євро помітно знижуються на торгах Московської біржі ввечері в понеділок; рубль активно зміцнюється в умовах істотного зростання світових цін нафти.

Долар США коштував 75,428 руб ./$ 1 о 19:00 МСК на Московській біржі, що на 1,622 рубля нижче за рівень закриття попередніх торгів. Курс євро при цьому склав 83,20 руб. / EUR1, знизившись на 2,625 рубля. Вартість бівалютного кошика ($ 0,55 і EUR0,45) знизилася на 2,07 рубля, до 78,925 рубля.

Зміцнення рубля по відношенню до долара і євро відбулося в перші ж хвилини торгів на Московській біржі завдяки відновився зростання світових цін на нафту, які активно підвищуються в понеділок на оптимізмі щодо переговорів Росії і країн ОПЕК про замороження видобутку на січневому рівні. Квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures о 19:00 МСК подорожчали на 4,73% – до $ 34,57 за барель. Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на квітень на торгах Нью-йоркської товарної біржі виросли до зазначеного часу на 5,51% – до $ 33,5 за барель.

Як заявив раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак, переговори з приводу заморозки видобутку нафти можуть завершитися до 1 березня. Глава російського Міненерго також зазначив, що Іран зайняв «конструктивну» позицію по відношенню до ініціативи Катару, Росії, Саудівської Аравії і Венесуели про збереження видобутку на рівні січня, хоча поки не висловив готовності приєднатися до неї.

Крім того, міністр нафти Нігерії Еммануель Качікву зазначив, що його країна підтримує ініціативу Росії і трьох держав-членів ОПЕК з заморожування видобутку нафти на січневому рівні. Нігерія є найбільшим виробником нафти в Африці.

Підтримку рублю надає також загальносвітової позитивний фон, який свідчить про зростання попиту інвесторів на ризикові активи, в тому числі російські акції і єврооблігації. У понеділок виросла фондова Азія на чолі з Китаєм (+ 2,2%). Китайський Shanghai Composite досяг максимуму за місяць, минулого тижня він піднявся на 3,5%, що стало найістотнішим тижневим підйомом за два місяці. Сприятливий вплив на настрої інвесторів зробила новина про те, що голова Китайської комісії з регулювання ринку цінних паперів Сяо Ган незабаром піде у відставку. На цій посаді його змінить голова ради директорів Agricultural Bank of China Ltd. Лю Шиюй.

За підсумками індексного сесії Московської біржі (частина сесії по долару розрахунками «завтра» в період з 10:00 МСК до 11:30 МСК) ЦБ РФ не став змінювати офіційні курси долара і євро на вівторок і середу, зберігши їх колишні значення. Зокрема, офіційний курс долара збережений на рівні 77,1326 руб ./$ 1, курс євро – на рівні 85,8563 руб. / EUR1. Таким чином, офіційні курси не відобразили помітне зміцнення рубля, що відзначається на торгах «Московської біржі» в понеділок.

Середньозважений курс долара розрахунками завтра на Московській біржі о 19:00 МСК понеділка знизився на 1,04 рубля по відношенню до 20 лютого і склав 75,8459 руб ./$ 1. Обсяг торгів доларами на цей момент склав $ 1 млрд 348,851 млн. Середньозважений курс євро розрахунками завтра о 19:00 МСК понеділка втратив 1,96 рубля по відношенню до суботи і склав 83,8887 руб. / EUR1. Обсяг торгів євро до цього моменту склав всього EUR87,064 млн.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *