Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

ЄС і США підтримали позицію Києва щодо незаконності прийнятих РФ заходів

Грудень 21, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Україна на засіданні Генеральної ради Світової організації торгівлі (СОТ) в Женеві зробила заяву про застосування Російською Федерацією незаконних і дискримінаційних обмежень в торгівлі, введених з 1 січня, повідомила заступник міністра – продавці України Наталія Микольська.

«Позицію підтримали з заявами Туреччина, ЄС, США, Канада. РФ ніяких обгрунтованих пояснень не дала », – написала вона в твіттері.

Секретаріат СОТ в середині січня 2016 року оприлюднив серед членів організації заяву України про введених РФ обмеженнях, які Київ вважав незаконними і дискримінаційними. У документі Київ звернув увагу, що після рішення України розпочати реалізацію поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом, з 1 січня 2016 року РФ прийняла кілька політично мотивованих заходів, що обмежують торгівлю.

На думку України, такі заходи, як заборона імпорту деяких видів сільгосппродукції, сировини і продуктів харчування з України, зупинка преференційного торгового режиму згідно з Договором про вільну торгівлю СНД, а також обмеження транзиту українських товарів до Казахстану через територію РФ порушують норми міжнародного права, основоположні принципи і Угода СОТ, а також зобов’язання РФ до СОТ.

Глава МЕРТ Айварас Абромавічус зазначив, що український уряд буде оскаржити дії РФ в рамках СОТ за підтримки торгових партнерів, впроваджувати альтернативні шляхи транзиту і працювати з бізнесом над виходом на нові ринки.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *