Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

ЄСПЛ присудив Навальному компенсацію за «справу Кировлеса»

Грудень 23, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок ухвалив, що в ході розгляду «справи Кировлеса» в 2013 році було порушено права опозиціонера Олексія Навального і бізнесмена Петра Офіцерова на справедливий розгляд (стаття 6-1 Європейської Конвенції з прав людини), говориться в опублікованому прес-релізі ЄСПЛ.

«Суд встановив, що в результаті виділення кримінальної справи проти співучасника розкрадання, звинуваченого в змові з заявниками, і його засудження в порядку окремого провадження заявники були позбавлені істотних гарантій їх права на справедливий судовий розгляд», – наголошується в документі.

У рішенні суду йдеться: «Крім того, російські суди визнали заявників винними у злочині, що складався в здійсненні дій, яких не можна відрізнити від законної підприємницької діяльності; іншими словами, було допущено довільне тлумачення закону в порушення прав обвинувачених ».

В якості компенсації ЄСПЛ присудив виплатити Навальному і Офіцерову, в цілому більше 80 тис. Євро.

«Суд постановив, що Росія зобов’язана виплатити кожному із заявників 8 тис. Євро як компенсацію моральної шкоди, а також пану Навальному 48 тис. 053 євро і пану Офіцерову 22 тис. 893 євро в якості компенсації за понесені ними судові витрати і витрати », – йдеться в опублікованому рішенні ЄСПЛ.

Про рішення Євросуду Навальний вже повідомив на своєму сайті. «ЄСПЛ визнав« справа Кировлеса »таким, що порушує право на справедливий суд. Мені і Офіцерову присуджено по 8 тис. Євро компенсації збитку. Також компенсуються судові витрати: 22 і 48 тисяч євро », – написав він.

За його словами, тепер за законом Верховний суд РФ повинен скасувати вирок у справі.

У жовтні минулого року Нікулінський суд Москви стягнув більше 16 млн рублів на користь компанії «Кировлес» з Олексія Навального і двох інших фігурантів справи.

Згідно з матеріалами справи, заявники вимагали «стягнути з відповідачів Опальова В’ячеслава Миколайовича, Навального Олексія Анатолійовича та Офицерова Петра Юрійовича в солідарному порядку на користь позивача КОГУП« Кировлес »відшкодування матеріальних збитків, заподіяної позивачеві злочином, в сумі 16 млн 165 тис. 826 рублів».

18 липня 2013 року Ленінський суд в Кірові засудив Навального до п’яти років ув’язнення за звинуваченням у розкраданнях на підприємстві «Кировлес».Інший фігурант справи – Офіцерів – був засуджений на чотири роки. Обох взяли під варту в залі суду, однак на наступний день звільнили під підписку про невиїзд до вступу вироку в силу. Пізніше Кіровський облсуд змінив вирок обом фігурантам, замінивши реальне покарання на умовний термін і штраф в 500 тис. Рублів.

Люблінський суд Москви в середині травня, розглянувши подання ФСВП про зміну засудженому умовного терміну на реальний у справі «Кировлеса», відхилив його, проте продовжив випробувальний термін на три місяці, тобто до квітня 2019 року.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *