Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Amnesty International віднесла до віддаленій перспективі покарання винних у злочинах в Донбасі

Грудень 28, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Залучення до відповідальності винних у злочинах в Донбасі, незважаючи на встановлення в регіоні відносного затишшя, залишається віддаленою перспективою, заявляють у правозахисній організації Amnesty International (АI, «Міжнародна амністія»).

«Станом на кінець року (2015 – ІФ) за оцінками ООН число загиблих в цьому конфлікті перевищила 9 тисяч осіб, в тому числі 2 тисячі цивільних осіб, багато з яких, як видно, загинули в результаті невибіркових ракетних і мінометних обстрілів», – йдеться в щорічній доповіді AI, опублікованому в середу.

У документі наголошується, що «військові злочини та інші порушення міжнародного гуманітарного права, що допускаються обома сторонами, включали тортури та інші види жорстокого поводження із затриманими».

В AI також заявляють про страти полонених, які нібито «проводили сили сепаратистів».

У доповіді наголошується, що після встановлення перемир’я конфлікт до кінця року втих, але при цьому «перспективи залучення до відповідальності винних в скоєних злочинах залишалися віддаленими».

За даними AI, незважаючи на те, що влада України порушила кілька кримінальних розслідувань за підозрою в порушеннях, допущених українськими силами – в основному воєнізованими угрупованнями, станом на кінець року не було ухвалено жодного звинувачувального вироку.

Україна зробила перші кроки в напрямку інституційних реформ, однак Донбас був нестабільним регіоном і залишався «чорною дірою» в частині дотримання прав людини, – йдеться в щорічній доповіді AI.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *