Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Плани РФ використовувати в небі над США літаки-розвідники стурбували Вашингтон

Грудень 29, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Росія в рамках Договору з відкритого неба намір запросити дозвіл у США на проліт над територією країни новітніх літаків-розвідників, повідомляє Sky News.

Літаки обладнані потужними цифровими засобами спостереження, і Вашингтон побоюється, що використання високотехнологічного обладнання допоможе Москві в зборі стратегічно важливих секретних даних.

За даними Держдепу, країни-учасниці угоди поки не отримали запиту від Росії.

Згідно з умовами Договору з відкритого неба Росія, як і інші 34 країни-учасниці Договору, має право проводити спостережні польоти за допомогою літаків, що не несуть озброєння. Договір був підписаний з метою забезпечення прозорості військової діяльності держав, але тепер Вашингтон побоюється, що Росія скористається своїм правом для отримання важливих розвідданих.

Глава Стратегічного командування ЗС США адмірал Сесіл Хейни вже заявляв, що, на думку Пентагона, Росія може збирати дані про міністерство оборони США, а також дані, що стосуються національної безпеки і ключових об’єктів життєзабезпечення.

«Неможливо оцінити вразливість цієї інформації і ціна, в яку обійдеться її розкриття», – вважає він.

При цьому і адмірал Хейни, і екс-заступник держсекретаря у справах контролю за озброєннями Стів Рейдмейкер запевнили, що вживаються всі необхідні заходи для захисту країн-учасниць Договору. У числі цих заходів зобов’язання підписантів ділитися зібраною інформацією з іншими учасниками Договору.

«Один з плюсів цієї угоди в тому, що ми точно знаємо, що знімуть і сфотографують росіяни, так як вони повинні поділитися отриманими даними з нами», – заявляла в грудні заступник держсекретаря США Роуз Геттемюллер.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *