Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Роскомнадзор не виявив порушень законів про персональні дані на Ozon і Lamoda

Грудень 30, 2016 - Author: Kodid - Коментарів немає

Роскомнадзор РФ не виявив в ряді великих інтернет-магазинів порушень чинного законодавства в галузі захисту персональних даних, випливає з повідомлення відомства.

Роскомнадзор перевірив ТОВ «Вайлдберріз» (wildberries.ru), ТОВ «Інтернет Рішення» (Ozon.ru), ТОВ «Купішуз» (Lamoda.ru) і ТОВ «Приват Трейд» (KupiVIP.ru) на предмет виконання ними норм російського законодавства про локалізацію персональних даних громадян РФ на території Росії.

«Перевіряються організації дотримуються вимог, а транскордонна передача здійснюється з дотриманням вимог федерального закону« Про персональні дані »», – йдеться в повідомленні Роскомнадзора.

Закон про локалізацію персональних даних вступив в чинності 1 вересня 2015 року. Він вводить поправки, які вимагають локалізації персональних даних громадян РФ на території Росії. Будь-яка російська або закордонна компанія, орієнтована на роботу з російськими користувачами, повинна забезпечувати запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення персональних даних росіян з використанням баз даних, що знаходяться на території РФ.

За дотриманням цих норм стежить Роскомнадзор, якому доручено створення реєстру порушників законодавства про персональні дані, а також дані права на блокування сайтів тих компаній або організацій, які включені до цього реєстру.

Роскомнадзор за підсумками перевірок інтернет-компаній і сервісів в 2015 році не виявив грубі порушення закону «Про персональні дані» в частині їх локалізації на території РФ.

«Грубих порушень не виявлено, технічні дрібні порушення є. Компанії їх усувають. Штрафів уникають виписали », – заявляв глава Роскомнадзора Олександр Жаров в кінці грудня.

За його словами, в 2015 році служба перевірила 302 компанії.

На початку січня Роскомнадзор опублікував план перевірок підприємств і організацій на предмет виконання ними вимог законодавства у сфері захисту персональних даних. Перевірки повинні пройти в більш ніж десяти IT – і інтернет-компаніях.

Крім названих інтернет-магазинів, Роскомнадзор повинен в поточному році перевірити також «Microsoft Росія», соцмережа ВКонтакте , Samsung (ТОВ «Самсунг Електронікс Рус Компані»), Hewlett-Packard (HP, ЗАТ «Хьюлетт – Паккард А.О.» ), рекрутингові інтернет-компанії SuperJob і HeadHunter, а також «Островок.ру» (сервіс онлайн-бронювання готелів), ЗАТ «Суп Медіа» (входить в холдинг Rambler & Сo) і ЗАТ «Сирена-Тревел» (розробник та постачальник рішень для бронювання і продажу квитків).

Всього в 2016 році Роскомнадзор планує провести близько тисячі перевірок операторів персональних даних. При цьому в планах перевірок відомства ніяк не згадуються закордонні компанії, що не мають російського представництва (наприклад, Facebook і Apple).

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *