Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Контактна група по врегулюванню в Донбасі зустрінеться в Мінську

Січень 4, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Учасники контактної групи по Україні на зустрічі в Мінську в середу мають намір узгодити позиції з ключових питань безпеки і гуманітарної сфери.

Як повідомив «Інтерфаксу» джерело в підгрупі з безпеки на зустрічі можуть бути підписані додаткові документи, в тому числі з питань розмінування, а також встановлені допустимі межі демонстрації сили.

«Передбачається, що сторони обговорять і узгодять графік розмінування під контролем ОБСЄ, а також заборона на проведення навчальних стрільб поблизу лінії зіткнення. Крім того, можуть бути введені механізми реального контролю за дотриманням перемир’я у вигляді відведення порушила стороною всіх своїх формувань і озброєнь назад на обумовлену відстань », – сказало джерело.

Раніше повпред самопроголошеної Донецької народної республіки (ДНР) в Контактної групи Денис Пушилін Денис Володимирович повідомив, що до підписання на зустрічі в Мінськ 24 лютого готується документ про заборону проведення військових навчань в межах 30 км від лінії зіткнення.

«Готуються документи до підписання (документи, що забороняють проведення навчань в радіусі 30 км від лінії зіткнення – ІФ). Ці документи регламентують в основному питання безпеки. Не хотілося б говорити передчасно, оскільки дуже багато зривалося, виходячи з того, що завчасно потрапляло в пресу », – сказав Д.Пушілін журналістам.

Також він повідомив про необхідність прийняття угод про розмінування зон поблизу КПП.

«Такий документ (про розмінування – ІФ) потрібен, у нас є негативні моменти, коли поблизу КПП зовсім недавно підірвався автобус. Тут необхідно визначитися з можливістю і необхідністю розмінування ділянок, погодження та підписання обома сторонами », – зазначив Д.Пушілін.

При цьому він не заперечує проти пропозиції Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) з приводу додаткового відводу від лінії зіткнення підрозділів на відстань до 1 км, вважає за необхідне доопрацювати і підтримати цю ініціативу.

«СЦКК вийшло з такою пропозицією, нам потрібно його доопрацювати і підтримати», – сказав Д.Пушілін.

Тим часом, джерело в підгрупі з гуманітарних питань повідомив «Інтерфаксу», що одночасно з питаннями безпеки на зустрічі в Мінську буде обговорювати тема амністії та обмінів полоненими.

«На сьогоднішній день у сторін присутні розбіжності щодо розуміння суті процесу (амністії – ІФ). Кожна бачить це по-своєму. Якщо представники Донбасу мають на увазі під амністією неприпустимість переслідування, тобто навіть порушення кримінальних справ за певними статтями на осіб які брали участь у подіях на Південному Сході, то Київ поки готовий обговорювати лише амністію окремих вже засуджених осіб і не висловлює готовності відмовитися від переслідування в цілому » , – сказало джерело.

Напередодні прес-секретар представника України в групі, колишнього президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер повідомила агентству «Інтерфакс-Україна», що засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню на південному сході України відбудеться в середу в Мінську.

«Завтра відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську», – сказала Д.Оліфер.

У МЗС Білорусі також повідомили, що готуються до проведення в середу в Мінську засідання Тристоронньої контактної групи по Україні.

«Ми готуємося до проведення засідання Тристоронньої контактної групи по Україні та її чотирьох тематичних підгруп», – сказав начальник управління інформації – прес-секретар МЗС Дмитро Мирончик в минулий вівторок.

У самопроголошеній Луганській Народній Республіці (ЛНР) раніше підтвердили, що учасники Тристоронньої контактної групи і робочих підгруп з врегулювання конфлікту в Донбасі проведуть засідання в Мінську 24 лютого.

«Все зустрічі 24-го, і підгрупи – теж», – сказав журналістам в минулий понеділок повноважний представник ЛНР на мінських переговорах Владислав Дейнего.

Раніше повпред ЛНР повідомив, що на черговому засіданні контактної групи 24 лютого планується підготувати до підписання проекти документів щодо вирішення питань безпеки та гуманітарної сфери.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *