Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Страсбурзький суд постановив виплатити 26 тис. Євро переніс тортури жителю Орська

Січень 9, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) присудив компенсацію моральної шкоди жителю Орська Оренбурзької області Олександру Андрєєву, звинувачують співробітників правоохоронних органів в застосуванні насильства і неефективному розслідуванні.

Міжрегіональна громадська організація «Комітет із запобігання тортурам» повідомляє в середу, що в лютому 2005 року 17-річний Андрєєв разом з батьком прийшли в місцеве відділення внутрішніх справ в якості свідків у кримінальній справі про крадіжки.

За даними правозахисників, підлітка викликали в один із службових кабінетів, а повернувся він додому пізно ввечері і повідомив батькам, що в міліції його катували, після чого став втрачати свідомість.

«Батько викликав« швидку ». У лікарні з діагнозом «струс мозку, забої м’яких тканин голови» Саша пролежала тиждень », – йдеться в повідомленні.

У КППП відзначають, що правоохоронні органи двічі виносили постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом застосування насильства до Андрєєву, тому правозахисники подали в його інтересах скаргу в ЄСПЛ.

Страсбурзький судді одноголосно встановили, що мало місце порушення двох статей Європейської конвенції з прав людини – п’ятої (право на свободу та особисту недоторканність) і третьої в її матеріальної частини (нелюдське і принижуюче гідність поводження із заявником) і процесуальної частини (неефективне розслідування скарги заявника) .

«У зв’язку з цим заявнику була присуджена компенсація моральної шкоди в розмірі 26 тисяч євро», – йдеться в повідомленні.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *