Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Проект по запуску аматорського супутника «Маяк» достроково зібрав 1,5 млн руб

Січень 12, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Некомерційний проект по запуску орбітального супутника «Маяк» повідомив про те, що кошти на проведення випробувань в розмірі півтора мільйона рублів зібрані в повному обсязі.

«Космічний апарат« Маяк »розробляється молодими інженерами і ентузіастами космонавтики на базі Університету машинобудування (МАМІ) в рамках освітньої програми« Сучасна космонавтика ». Запуск супутника запланований на липень 2016 року з космодрому Байконур на ракеті-носії «Союз-2» з розгінним блоком «Фрегат», – йдеться в повідомленні проекту.

Головна мета «Маяка» – популяризація космонавтики і підвищення привабливості науково-технічної освіти серед російської молоді: після виходу на орбіту супутник розкриє сонячний відбивач у вигляді піраміди з металізованої полімерної плівки і стане найяскравішою зіркою на нічному небі, видимої у всіх містах Землі.

Крім того, супутник буде вирішувати наукові завдання. Він відпрацює в реальному польоті систему аеродинамічного гальмування, яка в майбутньому допоможе спускати з орбіти об’єкти без використання двигуна. Тобто його, імовірно, можна буде використовувати для відомості з орбіти космічного сміття.

По-друге, спостереження за польотом «Маяка» допоможуть в розробці перевірки розрахунків видимої зоряної величини супутників.

По-третє, відстежуючи політ супутника, можна дізнатися про щільності верхньої атмосфери.

На сьогоднішній день проходить наземна відпрацювання всіх систем супутника «Маяк». У січні 2016 році проводилися кліматичні випробування двигуна-редуктора, що є ключовим елементів системи розкриття сонячного відбивача. Промисловий електричний двигун і планетарний редуктор відпрацювали без зауважень в діапазоні температур від – 45 С до +80 С.

15-20 лютого в МАМІ пройшла і успішно завершилася серія випробувань системи розкриття сонячного відбивача. На початку лютого партнери команди проекту провели успішні випробування впливу вакууму на елементи акумуляторних батарей.

Після складання космічного апарату будуть проведені залікові вібродінаміческіе випробування всього «Маяка» на вплив перевантажень, вібрацій і ударів, що виникає при польоті на ракеті-носії, а також тепловакуумние випробування, які повинні підтвердити працездатність систем супутника в умовах орбітального польоту в вакуумі і значних перепадах температур .

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *