Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Мінпромторг запропонував дозволити продаж алкоголю біля шкіл і лікарень

Січень 20, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Мінпромторг розробив проект федерального закону, який дозволяє продаж алкоголю в магазинах, розташованих близько соціальних і спортивних об’єктів, повідомляють «Ведомости» з посиланням на заступника міністра промисловості і торгівлі Віктора Євтухова.

Чинний федеральний закон про регулювання ринку алкоголю забороняє його продаж в дитячих, освітніх, медичних організаціях, на культурних, спортивних, військових об’єктах, ринках і вокзалах та прилеглих до них територіях. Зараз радіус кордонів встановлюють регіональні влади, він може становити від 10 до 1000 м.

Заступник міністра посилається на дослідженнями Мінпромторгу, згідно з якими, якщо в деяких містах на карту накласти всі діючі обмеження щодо продажу алкоголю, «залишиться одне легальне місце – кладовище».

Євтухов підкреслює, що існуючі обмеження не знизили алкогольну залежність серед населення, а лише вдарили по бізнесу. За його словами, кількість магазинів і кафе скорочується, бюджет недоотримує податки і акцизи, зростає нелегальний оборот алкоголю. Крім того, у власників магазинів вимагають гроші, щоб біля їхніх торгової точки не відкривався, наприклад, медкабінет, розповідає він.

У МОЗ законопроект не надходив, і у відомстві не погодилися з думкою колег з Мінпромторгу. Представник МОЗ заявив Ведомостям , що скасування заборони може спровокувати зростання споживання алкоголю, в тому числі серед дітей і молоді, і підвищити криміногенну обстановку. Крім того, законопроект суперечить глобальної стратегії Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка передбачає регулювання числа і розташування точок торгівлі алкоголем.

З МОЗ згоден Росспоживнагляд. У службі нагадали, що концепція держполітики щодо зниження алкоголізму серед населення до 2020 року передбачає обмеження роздрібного продажу алкоголю, в тому числі за місцем і часу. У Росалкогольрегулювання (РАР) проект закону не надходив.

У торгових мережах, опитаних «Відомостями», заявили, що, на їхню думку, потрібно більше уваги приділити контролю легальності обороту алкоголю, а не на «розрахунку десятків метрів до найближчого стоматологічного або масажного кабінету».

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *