Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Китай заявив про право захищати свою цілісність в Південно-Китайському морі

Січень 24, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Китай володіє незаперечним суверенітетом над рядом островів у Південно-Китайському морі і правом на відстоювання своєї територіальної цілісності, заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І, що знаходиться у Вашингтоні з візитом.

«Острови в Південно-Китайському морі історично є територією Китаю. Китай володіє правом захисту своєї територіальної цілісності і своїх законних морських прав та інтересів », – сказав він на спільній з держсекретарем США Джоном Керрі прес-конференції.

Китайський міністр, в той же час, підтвердив, що Пекін «прихильний вирішення спірних питань за допомогою діалогу і консультацій».

Як відзначають спостерігачі, в ході переговорів глав зовнішньополітичних відомств двох країн не вдалося знайти компроміс щодо спірних островів, хоча дане питання було одним з пріоритетних.

«Питання Південно-Китайського моря не повинен бути проблемою між Китаєм і США. Ми з держсекретарем погодилися з тим, що треба продовжити діалог, щоб поглибити наше взаєморозуміння. Зокрема, важливо запобігти невірне розуміння », – сказав Ван І журналістам.

Він зазначив, що і Китай, і США і країни АСЕАН виступають за демілітаризацію спірних островів.

«Ми сподіваємося, що всі сторони будуть спільно працювати в одному напрямку – тобто, з розумінням, що демілітаризація не є відповідальністю тільки однією з них», – зазначив Ван І.

Він додав: «Хотів би зауважити, що в цілому ситуація в Південно-Китайському морі стабільна в порівнянні з ситуацією в інших районах світу».

«Китай і країни АСЕАН у своєму розпорядженні можливості підтримання миру і стабільності в Південно-Китайському морі, що відповідає нашим спільним інтересам. Ми б не хотіли бачити в подальшому будь-яких нових дій з області військової розвідки або ж відправку в Південно-Китайське море ракетних есмінців і стратегічних бомбардувальників », – заявив глава МЗС Китаю.

На ряд островів у Південно-Китайському морі крім Китаю претендує ряд країн АСЕАН. Вони висловлюють побоювання, що недавні повідомлення про розміщення Китаєм на одному з цих островів протиракетних зенітних комплексів веде до зростання військової загрози з боку КНР.

США зі свого боку в минулому і нинішньому році вже направляли свої військові кораблі в 12-мильну зону спірних островів, яку Китай вважає своїми територіальними водами, а також здійснювали прольоти військових літаків над островами, посилаючись на право в рамках «свободи навігації».

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *