Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Нацбанк України оголосив про готовність утримувати курс гривні

Січень 26, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку продовжують викликати як тимчасові, так і фундаментальні ринкові фактори, які призводять до зменшення пропозиції іноземної валюти, повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій.

«Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу», – йдеться в його коментарі, поширеному центробанком у вівторок ввечері.

Серед фундаментальних чинників Чурій виділив зниження цін на світових сировинних ринках і девальвацію валют країн-торговельних партнерів.

«Пожвавлення ділової активності, відновлення політичної стабільності в країні і продовження співпраці з МВФ повинні усунути ці тимчасові дисбаланси», – вважає заступник голови НБУ.

Він зазначив, що згладжування надмірних коливань курсу гривні є частиною монетарної політики Нацбанку, спрямованої на забезпечення цінової стабільності, і регулятор має достатньо фінансових ресурсів для подальшого проведення валютних інтервенцій в разі потреби.

Чурій уточнив, що з початку року НБУ провів три аукціони з купівлі валюти сумарно на $ 65,7 мільйона і десять аукціонів з її продажу на $ 238,5 мільйона, в тому числі в лютому чистий продаж склала $ 98,5 мільйона, тоді як міжнародні резерви України на початок місяці були рівні $ 13,4 мільярда.

Заступник голови Нацбанку додав, що для попередження зовнішніх ризиків, що впливають на стан платіжного балансу і курс гривні, і для зниження інфляції до 12% на кінець 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних з вересня 2015 року.

«Вже за результатами січня-лютого можна побачити, що така стримана монетарна політика є дієвою і сприяє уповільненню споживчої інфляції», – сказав Чурій.

Як повідомлялося, НБУ у вівторок опустив офіційний курс національної валюти до 27,233858 грн / $ 1, що є найнижчим значенням з кінця лютого 2015 року. З початку року долар США на Україні вже подорожчав на 13,5%, значно віддалившись від закладеного в держбюджеті середньорічного курсу в 24,1 грн / $ 1.

Згідно з оновленою програмою розширеного фінансування EFF МВФ, курс гривні до долара США до кінця 2016 року прогнозувався на рівні 24,4 грн / $ 1, до кінця 2017 року – 24,9 грн / $ 1.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *