Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Акціоніст Петро Павленський переведений з центру психіатрії в Бутирку

Січень 28, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Художника-акціоніста Петра Павленський перевели з центру психіатрії імені Сербського в Бутирської в’язниці, повідомила у вівторок на своїй сторінці в фейсбуці його дружина Оксана Шалигіна.

«Петро Павленський знову в Бутирці. Так що з патологією, мабуть, вирішили не прокачувати. Але краще не розслаблятися, всього можна очікувати », – написала вона.

Крім того, Шалигіна повідомила, що Павленський в центрі психіатрії «було досить цікаво, було протистояння між ним і лікарями, які хотіли ізолювати його». «Процес за твердженням кордонів і форм політичного мистецтва триває», – заявила дружина акціоніста.

Павленський був затриманий в ніч на 9 листопада 2015 року, після того, як облив бензином і підпалив вхідні двері будівлі ФСБ на Луб’янці. Адвокат художника-акціоніста назвав цей вчинок реакцією на «злободенні проблеми російського суспільства». Сам Павленський пояснив, що його акцію треба розглядати «як жест в обличчя тероризму».

Акціоністів пред’явлено звинувачення у вандалізмі за мотивами ідеологічної ненависті (ч.2 ст.214 КК РФ). Як повідомила адвокат, слідство вирішило, що художник, підпалюючи двері будівлі ФСБ РФ, переслідував «свої політичні і соціальні цілі».

Таганський суд Москви 10 листопада санкціонував взяття фігуранта під варту. 24 грудня термін арешту був продовжений тим же судом до 6 лютого.Мосміськсуд обидва рази визнавав рішення районного суду законними.

3 лютого 2016 Таганський суд Москви знову продовжила арешт Павленський – до 6 березня.

Петро Павленський відомий «перформансами», в основному, пов’язаними з самокатуванням. Так, після винесення вироку учасницям Pussy Riot він в знак протесту зашив собі рот, а через кілька місяців з’явився у Законодавчих зборів Петербурга повністю оголеним і обмотаним колючим дротом. У листопаді 2013 року Павленський, роздягнувшись догола, прибив свою мошонку цвяхом до бруківці Червоної площі. У жовтні 2014 року він в ході акції «Відділення» в столиці відрізав собі ножем мочку вуха, після чого був госпіталізований. В кінці лютого 2014 року Павленський був затриманий біля храму Спаса-на-Крові за підпал автомобільних покришок на підтримку українського майдану.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *