Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

«Яструби» запропонували Обамі план заходів проти РФ на випадок зриву перемир’я в Сирії

Січень 28, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Ряд високопоставлених співробітників адміністрації США шукають шляхи посилення тиску на Москву, бо впевнені, що вона не буде дотримуватися угоди про припинення вогню в Сирії, пише Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Глава Пентагону Ештон Картер, голова Комітету начальників штабів Джозеф Данфорд, глава ЦРУ Джон Бреннан, займаючи все більш жорстку позицію щодо Москви, на нарадах в Білому домі закликали за допомогою нових заходів заподіяти російським «реальні неприємності».

Все це підсилює тиск на президента Барака Обаму, від якого хочуть більш жорстких заходів по відношенню до Росії.

У числі заходів, які розглядаються на випадок зриву перемир’я, – надання розвідданих сирійської опозиції, щоб вона могла захищатися від російських ВКС і, можливо, вести більш ефективні наступальні операції.

Інший варіант, який користується широкою підтримкою серед радників Обами, передбачає введення нових економічних санкцій проти Росії. Однак високопоставлені співробітники адміністрації висловили сумнів, що цей план буде підтриманий європейськими партнерами.

В цілому домовленості про перемир’я продемонстрували розкол всередині адміністрації.

22 лютого Росія і США домовилися про перемир’я в Сирії, яке має набути чинності 27 лютого.

Президент Росії Володимир Путін озвучив умови, на яких опівночі в суботу в Сирії повинні бути припинені бойові дії. «До полудня 26 лютого всі воюючі в Сирії сторони повинні підтвердити нам або американським партнерам свою прихильність припиненню вогню», – сказав Путін.

За словами Путіна, «російські і американські військові спільно, на картах визначать території, на яких діють такі угруповання». «Проти них бойові операції збройних сил САР, російських збройних сил і очолюваної США коаліцією вестися не будуть», – зазначив російський лідер.

Припинення вогню в Сирії не буде поширюватися на «Ісламська держава» (угруповання заборонена в РФ) і інші терористичні організації, визнані такими СБ ООН.

Барак Обама привітав угоду про припинення вогню в Сирії і наголосив, що пріоритетом в даний час є сумлінне виконання усіма сторонами умов припинення вогню.

Уряд Сирії згідно зі спільною заявою США і РФ щодо Сирії, повідомили у вівторок західні ЗМІ з посиланням на заяву сирійського МЗС.

У документі наголошується, що уряд Сирії припинить збройні операції, але «продовжить антитерористичні зусилля» в боротьбі з терористичним угрупуванням «Ісламська держава» (ІГ, заборонена в РФ), «Аль-Каїдою» і пов’язаними з ними угрупованнями.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *