Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Жителі Землі в ніч на 8 березня зможуть побачити Юпітер

Січень 28, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Планета Юпітер в ніч на 8 березня опиниться на одній лінії із Землею і Сонцем і стане видно неозброєним оком, повідомив «Інтерфаксу» в середу старший науковий співробітник Пулковської обсерваторії Сергій Смирнов.

«Всю зиму Юпітер панував на нічному небі. 8 березня настане кульмінація цієї події. Сонце, Земля і Юпітер виявляться приблизно на одній лінії. Оборот навколо сонця у нього становить 12 років, і кожні 13 місяців ми можемо спостерігати таку «опозицію». Дуже символічно, що найбільша планета Сонячної системи носить чоловіче ім’я і в Міжнародний жіночий день вона буде звернена до Землі », – сказав Смирнов.

Він зазначив, що найбільш чітко Юпітер можна буде спостерігати 8 березня, але і за кілька днів до цієї дати, а також деякий час після газовий гігант буде добре видно на небосхилі.

«Його яскравість буде дуже хорошою – мінус 2,5 зоряної величини, в той час як найяскравіша зірка – Сіріус має в 2,5 рази меншу зоряну величину. На відміну від зірок Юпітер тільки відбиває сонячне світло, але він перебуває з нами в одній планетарна і в момент «опозиції» до нього буде трохи більше 600 млн км, а не трильйони км », – сказав астроном.

Юпітер також можна буде побачити вночі 24 лютого – він буде перебувати трохи зліва над Місяцем. Найбільша планета Сонячної системи при погляді неозброєним оком буде виглядати як біла точка.

If you look up at the moon tonight, you’ll see Jupiter next to it! Jupiter looks like the moon’s moon. pic.twitter.com/cU1uvZxvgO

Любителі астрономії також зможуть побачити і супутники Юпітера.

«Зараз нам відомі понад 60 супутників Юпітера, в основному, малого розміру. А чотири його супутника дуже великі: два з них можна порівняти розміром з Меркурієм, а ще два – як Місяць. Ось їх можна буде побачити в хороший бінокль », – зазначив учений.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *