Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

Amnesty International стурбована ситуацією з НКО і обмеженнями інтернету в Росії

Січень 31, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

У правозахисній організації Amnesty International (AI, «Міжнародна амністія») заявляють, що в 2015 році в Росії посилився тиск на критиків уряду, і висловлюють стурбованість у зв’язку з практикою застосування закону про НКО-іноземних агентів і прийняттям закону про небажаних організаціях.

Згідно зі щорічною доповіддю AI, в 2015 році в Росії більше 100 НКО були включені в список «іноземних агентів», причому «жодної НКО не вдалося через суд оскаржити своє включення в цей реєстр». Штрафи, накладені на організації, які відмовилися розмішати на своїх публікаціях дані про статус «іноземного агента», відкривають можливість для переслідування лідерів організацій в майбутньому, йдеться в доповіді.

У ньому наголошується, що в травні в Росії був прийнятий новий закон, що дозволяє владі оголошувати іноземні організації «небажаними» на підставі того, що вони представляють «загрозу основам конституційного ладу, обороноздатності країни або безпеці держави».

«Його метою були, по всій видимості, іноземні донорські організації, особливо з США. Станом на кінець року чотири донорських організації були оголошені «небажаним», після чого їх діяльність в Росії – і будь-яка співпраця з ними – стало незаконним », – йдеться в доповіді AI.

B ньому також наголошується, що російська влада «продовжували розширювати контроль над ЗМІ та інтернетом». За даними AI, багато веб-сторінки і сайти були заблоковані, «часто в порушення права на свободу вираження поглядів».

Стурбованість правозахисників з AI викликає той факт, що «цілями обмеження свободи вираження думок вибиралися політична сатира, релігійні тексти, матеріали, якими обмінювалися активісти – лесбіянки, геї, бісексуали, трансгендери і інтерсекс (ЛГБТІ), а також інформація про публічних протестах».

Крім того, за інформацією AI, посилилися обмеження щодо свободи мирних зібрань, в зв’язку з чим число громадських протестів скоротилося.

У доповіді AI також звертається увага на вади в судовій системі, «оголені кількома гучними справами», серед яких справи Рафіса Кашапова і еколога Євгена Вітішко Євген Геннадійович.

В AI відзначають, що біженці в Росії стикалися з численними перешкодами при спробах отримати міжнародний захист і що за рік в країні не отримав притулок жоден біженець із Сирії.

«На Північному Кавказі не припинялися серйозні порушення прав людини, а правозахисники, що розповідали про події в регіоні, стикалися з утисками», – йдеться також в щорічній доповіді AI.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *