Menu

© 2012 BlogName - All rights reserved.

Актуальні події в Україні та світі .

Категорії

Недавні записи

На авіабазі Хмеймім заробив центр по примиренню сторін конфлікту в Сирії

Лютий 2, 2017 - Author: Kodid - Коментарів немає

Координаційний центр з примирення конфліктуючих сторін в Сирії почав роботу на авіабазі Хмеймім, повідомив журналістам у вівторок офіційний представник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков.

«Відповідно до російсько-американськими домовленостями 22 лютого про припинення бойових дій в Сирії, для реалізації механізму контролю за дотриманням режиму припинення вогню на російській авіабазі Хмеймім створений і приступив до роботи Координаційний центр з примирення ворогуючих сторін на території Сирійській Арабській Республіці», – сказав він.

За його словами, основним завданням Координаційного центру є сприяння переговорному процесу про примирення між представниками сирійської влади і опозиції, за винятком ІГІЛ, «Джібхат-Ан-Нусра» (терористичні організації, заборонені в РФ) та інших терористичних організацій, визнаних за таких Радбезом ООН.

Крім того, в завдання Координаційного центру входить укладання угод про припинення вогню, а також організація доставки гуманітарної допомоги, зазначив представник Міноборони РФ.

«Представники опозиційних угруповань в Сирії, які вирішили припинити бойові дії і розпочати мирні переговори, зможуть цілодобово звертатися в Координаційний центр за єдиним телефонним номером , – заявив Конашенков.

Представник Міноборони додав: «Усім, хто звернувся в Координаційний центр буде чинитися максимальний допомогу в організації контактів з представниками сирійської влади».

Тим часом в Міноборони Росії повідомили, що представник апарату аташе з питань оборони при посольстві США в Москві у вівторок був запрошений в російське військове відомство.

«Відповідно до доручень президентів Росії і США за підсумками їхньої телефонної розмови 22 лютого, американцям було передано російські контактні дані гарячої лінії зв’язку (основна і резервна), як це було також передбачено Спільної заяви РФ і США як співголови Міжнародної групи підтримки Сирії про припинення бойових дій в Сирії », – сказали в прес-службі Міноборони.

У військовому міністерстві додали: «Очікуємо найближчим часом аналогічну інформацію про контакти з боку США».

Напередодні США і Росія запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити вогонь з 27 лютого. Президент РФ Володимир Путін озвучив умови, на яких опівночі в суботу в Сирії повинні бути припинені бойові дії.

Раніше у вівторок західні ЗМІ з посиланням на заяву сирійського МЗС написали, що уряд Сирії згідно зі спільною заявою США і Росії щодо Сирії. Тим часом, сирійський опозиційний Вищий комітет з переговорів продовжує обговорювати пропозицію РФ і США про припинення вогню, повідомив «Інтерфаксу» один з членів ВКП Ріяд Наасан Ага.

Categories: Головне

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *